(CS) Plugin Manager dovede pracovat na pozadí

Czech flag Nástroj na instalaci a update pluginů byl kompletně přepracován v NetBeans 6.0 takže byl odstraněn nástroj nazvaný Update Center Wizard a namísto něj teď máme Plugin Manager. Plugin Manager prošel dlouhou cestou stabilizace a bylo obtížné najít pravou cestu jak prezentovat uživateli jeho logiku. Myslím, že nyní s ním nemáme žádné větší problémy (samozřejmě kromě issues s nižší prioritou, které jsou součástí každého softwaru smile). Dostupný je z hlavního menu Tools | Plugins.
Současné daily buildy obsahují jedno vylepšení v oblasti Plugin Manageru. Ten je možné totiž běžet na pozadí(Run in Background). Tato vlastnost byla hojně vyžadována uživateli, takže je nyní možné programovat v průběhu instalace pluginů.
Run in Background lze aktivovat pomocí checkboxu v installeru. Ovšem poté co je Run in Background aktivován, není možné přepnout Plugin Manager znovu do popředí (dokud není aktuální instalace ukončena).
Run in Background
Run in Background checkbox.

Během Run in Background jsou akce v Plugin Manageru disablovány a proces instalace je zobrazen ve stavové řádce jako standardní NetBeans progress.
Progress of install
Progress instalace.

Jakmile je instalace (Run in Background) u konce, objeví se v na chvíli pravém dolním rohu NetBeans IDE bublina a restart ikona (v případě, že některý z pluginů vyžaduje restart).
Bubble with the restart icon
Bublina a restart ikona ve stavové řádce IDE.

Comments:

Post a Comment:
  • HTML Syntax: NOT allowed
About

jara

Search

Archives
« leden 2017
PoÚtStČtSoNe
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
Today