Soutěž o SunSPOT development kit

Stručně řečeno je SunSPOT malé víceúčelové elektronické zařízení programovatelné v Javě. Disponuje celou řadou senzorů (teplota, intenzita osvětlení, akcelerometry), dále anologovými a číslicovými vstupně/výstupními porty, dvěma mikrospínači, USB portem a obvody pro radiovou komunikaci. Více podrobností o technologii SunSPOT lze nalézt v angličtině na stránkách http://www.sunspotworld.com/ Na posledním setkání CZJUGu jsem technologii stručně představil, včetně dvou živých ukázek. Pokud budou ze setkání videa, dám link na ně do komentáře. Pokud máte zájem podívat se na nějaká videa už teď, můžete vyzkoušet třeba adresu http://www.youtube.com/watch?v=tv5ZaN9tSck

Firma SUN Microsystems věnovala našemu sdružení CZJUG SunSPOT development kit, který obsahuje 3 výše popsaná zařízení, včetně DVD média se softwarem potřebným k jejich programování. A právě o tento kit jsme se rozhodli uspořádat pro členy sdružení soutěž.

Pravidla soutěže

Přihlášky

Do soutěže se mohou přihlásit jednotliví členové sdružení CZJUG. Mohou tak učinit posláním e-mailu na mojí adresu (japod at sun dot com), a to nejpozději do konce tohoto měsíce, tj. července 2009. Přihlašovací e-mail by měl obsahovat plné jméno soutěžícího a jeho korespondenční adresu (fyzickou, ne e-mailovou). Počet soutěžících tímto omezuji na 20, po dosažení tohoto počtu už nebudu další přihlášky akceptovat.

Na setkání se mě několik lidí ptalo, zda mohou pracovat na řešení jako tým. Nemám s tím žádný problém, protože ani nedokážu poznat, kdo pracoval sám a kdo měl pomocníky. Chtěl bych jen zdůraznit, že přihlášky akceptuji pouze od jednotlivců, a vítězem bude pro mě z tohoto hlediska pouze jeden konkrétní člověk (tj. je na něm, jak se o případnou výhru podělí se zbytkem týmu)

Průběh soutěže

Soutěž bude dvoukolová. Z prvního kola postoupí do druhého pouze 3 řešitelé. Vítěz druhého kola bude vítězem celé soutěže, tj. vyhrává SunSPOT development kit.

První kolo

Cílem prvního kola bude vyrobit a zveřejnit prezentaci (může být i video, fantazii se meze nekladou) aplikace, která využívá technologii SunSPOT. Aplikace musí být omezena na použití zařízení obsažených v SunSPOT development kitu (2 plnohodnotné SunSPOTy + 1 základnová stanice) a můžete použít i počítač. Všechny prezentace musejí být volně dostupné na webu do konce září 2009. Do té doby také musím obdržet adresu každé prezentace na můj e-mail (japod at sun dot com).

Výběr postupujících bude probíhat následovně. Každý z účastníků, který dodá řešení pro 1. kolo, bude mít možnost rozdělit celkem 6 bodů mezi jednotlivé prezentované aplikace (tj. včetně aplikace vlastní), a to tak že třem různým řešením přidělí 3, resp. 2, resp. 1 bod. Po sečtení bodů postoupí do druhého kola soutěžící s nejvyšším počtem dosažených bodů. Kde nerozhodnou body, rozhodne veřejné losování. Informaci o technologii přidělování bodů sdělím účastníkům na začátku října.

Druhé kolo

Cílem druhého kola bude danou aplikaci implementovat a výsledek opět veřejně prezentovat. Pro tyto účely půjčím soutěžícím SunSPOT development kit, aby mohli aplikaci odladit. Připomínám, že volně ke stažení je k dispozici emulátor SunSPOTu, který lze využít už v průběhu prvního kola. Každopádně, kit mám jen jeden, takže se soutěžící budou muset ve druhém kole prostřídat. Podmínky střídání domluvím s konkrétními soutěžícími, kteří se do druhého kola probojují. Termín pro dodání finální prezentace stanovím na základě domluvy. Předběžně počítám s půjčením kitu vždy na asi 2-3 týdny. Mým cílem je vyhlásit konečný výsledek soutěže do Vánoc 2009.

Bodování výsledků druhého kola bude podobné jako v kole prvním. Bodovat budou moci všichni účastníci soutěže (tedy všichni co dodali řešení pro 1. kolo), ale body už budou přidělovat pouze řešením 2. kola. Při nejednoznačném výsledku rozhodne opět los.

Mezní situace

Napadají mě ještě různé mezní situace, které mohou nastat. Takže pro jistotu:

  • V případě, že se přihlásí menší počet zájemců než 4, vynecháme první kolo soutěže
  • Pokud se přihlásí pouze jeden účastník, prodloužím termín pro přijetí přihlášek, případně soutěž zruším
  • Do soutěže se jeden člověk může přihlásit pouze jednou, tedy pouze s jednou aplikací
  • Vyhrazuji si právo stanovit další pravidla pro situace které nejsou pokryté výše
Comments:

Dobry den,
chtel jsem se zeptat, jak je to s dostupnosti SunSPOT development kitu v CR. Na oficialnich strankach SunSPOTu je dokonce napsano, ze by mel byt v CR dostupny i s edu slevou, ale na obchodnim oddeleni ceskeho zastoupeni Sunu toho o SunSPOT moc nevedi, tak zkousim zjistit nejake info i takto. Treba mi pomuzete ;). Predem dekuji za jakoukoliv reakci.

Posted by Petr Volny on October 15, 2009 at 11:30 AM CEST #

Zkusim kontaktovat primo lidi z laboratori v USA a dam vam vedet. Poslete mi prosim na japod@sun.com svoji e-mailovou adresu. Jinak protoze se mi do souteze prihlasilo malo lidi, zatim se nerozbehla. Takze dalsi moznost by byla sehnat alespon 2 dalsi zajemce a SunSPOT muzete vyhrat.

Posted by Jakub Podlesak on October 16, 2009 at 02:27 AM CEST #

Post a Comment:
  • HTML Syntax: NOT allowed
About

Jakub Podlesak-Oracle

Search

Archives
« June 2016
SunMonTueWedThuFriSat
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
       
Today