Oracle Application Express - Když už tabulkové editory nestačí


Je zajímavé jak dlouhý život mají občas některé věci. Před pár lety, když se na trhu objevila Oracle Database 10g Express Edition, jsem sepsal krátký sešítek či příručku "Když už tabulkové editory nestačí". V něm jsem formou Hands On ukázal příklad tvorby velmi jednoduché aplikace v Oracle Application Express. Možná se vám sešítek dostal do ruky a hledali jste na v něm uvedené adrese zkušební data - marně. Bohužel se ukázalo, že životnost sešítku je delší než životnost stránky, na které byla data publikována.

Abych data nemusel posílat na vyžádání mailem, řekl jsem si, že bude dobré je republikovat. No a pro ty, kterým se sešítek do ruky zatím nedostal a přesto by chtěli o ApEx vědět více, přikládám i původní Hands On příručku. Hands-On příručka, zkušební data.

Je ale pravda, že od doby jejich vytvoření se pár věcí změnilo - minimálně se objevila nová verze ApEx 4.0, se kterou ještě popis nepočítá. Ve verzi ApEx 4.0 se sice nijak nezměnila základní filozofie vývoje, ale uživatelské rozhraní doznalo určitých změn, proto mám v plánu příručku výhledově aktualizovat.... hned jak najdu trochu času.

Comments:

Post a Comment:
  • HTML Syntax: NOT allowed
About

Česky o všem co se točí kolem Oracle Database.

Autoři:

Patrik Plachý
Senior Consultant

David Krch
Principal Consultant
Oracle Expert Services

Oracle Czech

Search

Archives
« září 2016
PoÚtStČtSoNe
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
       
Today