Oracle Announces Oracle Audit Vault and Database Firewall

S trochou zpoždění, za které částečně může i to, že si s Davidem předáváme práci kolem blogu, tak připomínám zajímavý bundle, který jsme udělali 

Oracle Announces Oracle Audit Vault and Database Firewall
http://www.oracle.com/us/corporate/press/1885421

    Vzhledem k tomu, že DB je stále častějším terčem napadení, provedla naše společnost vylepšení v oblasti dvou samostatně vyvíjených produktů. Naše společnost Oracle  oznámila spojení Oracle Audit Vault a Database Firewall 12c v jednu platformu, která bude poskytovat komplexnější zabezpečení. Dosud byl stále živý link na webcast.
    Oracle Database Firewall byl vydán v únoru 2011 a byl naposledy aktualizován v lednu roku 2012. Nová platforma chce být komplexním bezpečnostním řešením zahrnující firewall, integraci auditu a navíc umožňuje konsolidovat a analyzovat data i z ostatních DB jako MS SQL, MySQL, DB2 a dále i non-databázové prvky, jako audit adresářové struktury, OS a přístup a práci s filesystémem.
Schéma DB Vault and Firewall
  Mnoho organizací už pochopilo potřebu vysoké dostupnosti, ale stále nemají podobný přístup k vysokému zabezpečení. Velice často se potkávám s tím, že např. monitorování přístupu si řeší vlastními silami i za cenu snížení výkonu, např. logon trigger, což někde může být dobré řešení, ale někde snižuje rychlost při auditu pro každé nové připojení, apod. Pokud chce organizace dělat vysokou dostupnost, měla by řešit i vysoké zabezpečení.
    Co je zajímavé, že už se nelicencuje podle serverů a monitorovaných cílů, ale pouze podle monitorovaného cíle, která v oficiálním ceníku je $6k per CPU.

Comments:

Post a Comment:
  • HTML Syntax: NOT allowed
About

Česky o všem co se točí kolem Oracle Database.

Autoři:

Patrik Plachý
Senior Consultant

David Krch
Principal Consultant
Oracle Expert Services

Oracle Czech

Search

Archives
« červenec 2016
PoÚtStČtSoNe
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
Today