11gR2 - Online Application Upgrade u kávy

Psát o uvolnění nová verze Oracle Database - konkrétně 11g Release 2, by bylo nošením dříví do lesa. Článků oznamujících tuto skutečnost je v blogosféře již habaděj. Jednou ze zajímavých novinek této verze je podle mne Online Application Upgrade využívající technologii Edition-based Redefinition. Proto jsem se rozhodl zařadit ji na program našeho seriálu ranních technických seminářů Oracle Coffee a to již na příští týden.

Upgrade větší aplikace znamenal často odstávku v řádu hodin či dnů a představoval tak podstatný zásah do fungování organizace. Novinky 11gR2 mohou vývojáři aplikací využít k tomu, aby upgrade bylo možné provést bez odstávky.

Ukážeme si, jak lze využít nový databázový objekt - Edici (Edition) - k tomu, abychom upravili databázové objekty pro novou verzi aplikace v izolaci bez narušení práce uživatelů s původní verzí aplikace. Vybraná spojení si mohou zvolit, že budou používat již novou edici objektů, například pro účely testování upgrade. Ve vámi vybraný okamžik pak aktivujete vytvořenou edici a nová spojení začnou využívat upravené verze databázových objektů. Po určitý čas tak v databázi fungují obě edice aplikačních objektů vedle sebe a sdílí data. Nakonec v databázi zůstanou již pouze spojení využívající nové verze objektů.

Zní to zajímavě? Dodáváte aplikaci s vysokými požadavky na dostupnost? Napadají vás nějaké specifické scénáře a chcete vědět, jak se s nimi Online Application Upgrade poradí? Chcete si na toto téma popovídat u kávy? Přihlaště se na seminář Oracle Coffee 22.9.

Comments:

Post a Comment:
  • HTML Syntax: NOT allowed
About

Česky o všem co se točí kolem Oracle Database.

Autoři:

Patrik Plachý
Senior Consultant

David Krch
Principal Consultant
Oracle Expert Services

Oracle Czech

Search

Archives
« červen 2016
PoÚtStČtSoNe
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
       
Today