Úterý II 12, 2013

New Enterprise Manager 12c Connectors

Pokud pracujete s Oracle Enterprise Manager 12c a používáte konektory pro spojení do jiných prostředí, tak nově jsou k dispozici:

  • Microsoft SCOM 2012 Connector
    Event Connector pro Microsoft System Center Operations Manager 2012 (SCOM 2012), který umožňuje sdílení událostí Enterprise Manager s Microsoft SCOM 2012.
  • HP Service Manager 9 Connector
    Helpdesk konektor pro HP Service Manager 9, který integruje EM spolu s Incident Management s možností využít helpdesk HP Service Manager a poskytuje bezproblémové workflow pro řízení incidentů a řešení.

Pokud hledáte informace o konektorech a rozšířeních pro EM, tak více se dozvíte zde http://apex.oracle.com/pls/apex/f?p=34841:9, kde najdete plug-iny, konektory a také best practicies.

Pátek II 08, 2013

Move to Oracle Database 11g

Pokud ještě někdo stále setrvává na starší verzi 10g, doporučuji přejít na 11gR2. Slovy klasika, není nutné spěchat na poslední verzi, ale být připraven. V rámci tréninku doporučuji Hands on Labs, který je ke stažení zde, a nebo od Mike Dietricha, člena migračního týmu a nebo od Mike Dietricha, člena migračního týmu zde (pozor má kolem 500 slides).

Čtvrtek II 07, 2013

Snap Management Utility for Oracle Database

Naše společnost automatizuje tvorbu a správu snapshotů a klonů databází Oracle na úložišti Sun ZFS Storage Appliances. Umožňujeme tak zrychlit procesy a posílit databázové administrátory, aby byli schopní provést přípravu prostředí pro rychlý test a vývoj.

Představujeme Snap Management Utility, podporující databáze 10g, 11g a databáze na Exadatě.

Architektura Oracle Snap Management Utility

Nástroj Snap Management Utility poskytuje:

  • Jednoduchý, rychlý a efektivní způsob vytváření a správy snapshotů a klonů
  • Podpora databází uložených na Sun ZFS Storage Appliances
  • Podpora Solaris, Linux a Windows klientů
  • Podpora Oracle Real Application Clusters (RAC) 

Nástroj umožňuje plánovat snímky, řídit správu uchovávání těchto snímků, včetně obnovení dat do minulosti a popisu snímku metadaty.

To proč nejsou často tvořeny kopie databáze nebo klony je, že se jedná příliš časově náročný a drahý proces. Díky těsné integraci se Sun Storage ZFS, zjednodušuje Snap Management Utility kopírování a klonování v řádech několika minut. Díky automatizaci se více než 80% kroků potřebných k vytvoření snímků a klonů zjednodušilo na jeden až dva kroky. 

http://www.oracle.com/us/products/servers-storage/storage/nas/snap/overview/index.html

About

Česky o všem co se točí kolem Oracle Database.

Autoři:

Patrik Plachý
Senior Consultant

David Krch
Principal Consultant
Oracle Expert Services

Oracle Czech

Search

Archives
« únor 2013 »
PoÚtStČtSoNe
    
1
2
3
4
5
6
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
       
Today